Blog Yazmak

Blog yazmak hakkında gerçekten emek isteyen ve sürekli ilginin gerektiği bir iş demek yanlış olmayacaktır. İş dedim. Çünkü bunu bir hobi olarak gördüğünüz zaman istediğiniz dönütü almanız çok zor oluyor. Bunun için blog yazma işini ciddi bir iş olarak düşünüp. Planlarınızı uzun vadeye yaymalısınız.

Her blog yazan kişi para kazanmaz. Fakat bilgi ve deneyim sahibi olur. Bu da para ile alınamayacak bir şeydir. Tabi para kazanan bloglar vardır. Bu bloglarda bir deneyim ve bilginin ürünüdür. Deneyim ve bilgi önemlidir.

Gelelim bilgi kısmına. Blog yazmak için bir şey bilmenize gerek olduğunu düşünmüyorum. Bir çok blog hakkında okuduğumuz yazılarda, bir blog yazarının yazacağı konu hakkında bilgisi olması gerektiğini görüyoruz. Bir blog yazarı bir konu üzerine yolculuğa çıkar ve bu yolculuk sırasında elde ettiği deneyimleri onun gibi bu yola çıkanlara ışık tutmak için paylaşır. Bu benim şahsi düşüncem.

blog yazmak

Çevremde bir çok arkadaşıma blog yazmanın yararlarından bahsediyorum ve onları bu konuda teşvik ediyorum. Yazılarını kendi hesaplarımda paylaşıyorum. Onları teşvik etmeye çalışıyorum. Ama onlarda nasıl yapabilirim şeklinde büyük bir yargı var. Buna gerek yok her word kullanabilen insan blog yazabilir. İllaki bir konu hakkında da yazmasına gerek yok. Kişisel bir blog da olabilir. Bu kişiye kalmış bir durum.

Dünya üzerinde milyonlarca çöp blog bulunmaktadır. İnsanlar yazmak istemiyorlar. Bu durum çok üzücüdür.

Ben tam 3 yıl önce blog yazmaya başladım. Yaptığım küçük basit programları paylaştığım bir blogdu. Şimdi bu küçük blog günümüzde bir teknoloji blogu halini aldı. Ve ben artık blog demek istemiyorum. Web site.

Ben okuduklarımızı, düşündüklerimizi ve yaptıklarımızı paylaşmamız için blogların çok önemli olduğunu düşünüyorum. Günümüzde sosyal ve görsel medya araçlarının bu kadar zenginleştiği dönemde blog yazısı okumak bir çok insana sıkıcı gelse bile doğru bildiğiniz yoldan şaşmayın derim. Herkese iyi bloglar dilerim.

Yazar Hakkında

Murat Artsın

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü son sınıf öğrencisiyim. CoderDojo Türkiye'de gönüllü olarak yer alıyorum. ProgramlamaHocam ve KodlaMaker sitesinde editörlük yapmaktayım.

Yorum Yaz