Sevgili okur, bugün evde biraz sıkılınca hava almak için dışarı çıktım. Yürüdüm falan biraz, sonra meydanda bankın birine oturdum, ööle etrafı seyrediyorum. Benim yaşlarda birisi geldi. Abi dedi, minibüse bincem ama param yok. Bana para versene dedi. Bende gel götüriyim seni, paranı öderim dedim. Abi sen zahmet etme dedi, parayı ver ben kendim giderim. Yok dedim para vermem, gel gitçeksen gidelim. Yok abi sağol dedi gitti.

Bundan önce de başka birisi, böle, yaşını almış biraz. Dedi evladım şuraya gitçem param yok, bana para versene. Yok dedim amca, arabaya bindiriyim. Adam peki dedi. O kadar yolu adamcaazı arabaya bindirmek için geri yürüdüm. Velhasıl bindirdim arabaya. Halinden belliydi durumu olmadığı. Sonra duraktaki kahya bana dedi ki birader şimdi bu adam senin gibilerden topladığı en az 150 lirayla dönüyodur evine. Hee…  Bu da başka bi ders oldu mu? Oldu.

Bir fındıkkabuğuna koymak istersek, sevgili okur, at izi, it izine karıştı. Artık kimin ihtiyacı var, kimin yok bilemiyoruz. Bu da toplumumuzun bir sorunu haline geldi… Haksız mıyım?

Yazar Hakkında

ABG

ABG bu zamana kadar girdiği hiçbir ortamda normal olmayan, sorunlu ve rahatsız bir arkadaştır. Çevresindeki rahatsızlık ve sorunları da buraya yazmaktadır.

Yorum Yaz