Okunması gereken kitaplar düzinelerce olsa dahi gündemde olan sorunların temelini öğrenmek ve bu sorunlardan kurtulmak adına okunması kuvvetle tavsiye edilen bir kitaptan bahsedeceğiz. Bu kitabımız günümüzde yaşadığımız terör gibi insanlık suçu işleyenlerin amacının ne olduğu ve ne temelli olduğunu gayet açık bir şekilde ortaya koyar. Daha önceden bu ve benzer sorunlar yaşatanların ne kadar azimli olduğu ve bize karşı olan plan ve projeleri öğrenmek ve karşı gelmek ve ders çıkarmak için tavsiye ediyoruz.

Kitabımızın adı ‘’İngiliz Casusunun İ’Tirafları ve İngilizlerin İslam Düşmanlığı’’ dır. İngilizlerin vatanımızı ve dinimizi yok etmek adına yaptıkları planları apaçık bir şekilde göstermektedir. Peki bunu nasıl yapıyorlardı? Kitabımız üç kısımdan oluşmaktadır;

Birinci kısım; Hemper’in İngiliz Müstemlekeler Nezareti elemanıdır. Bu kısımda İstanbul’ a gelmesi ve burada İslami ilimleri ve lisanları öğrenmesini anlatmaktadır. Biraz ilerleyen kısımlarda Mehmed bin Abdülvehhab ile tanışır. İngiliz müstemlekeler nezaretinden aldığı talimatlar sonrasında İslamiyet’i bozmak adına neler yaptığı ve vehhabilik inançlarını İslamiyet’in inançları gibi gösterilmesi anlatılmaktadır.

İkinci kısım;  Bu kısımda İslamiyet’in bulunduğu ülkeler ve Hindistan’da oynanılan zalimce oyunlar vesikalar ile anlatılmakta okuyanları şaşırtmaktadır. Bununla da kalmayıp Osmanlı Devleti’nin yıkılması, alimlerin yoldan çıkarılmaya çalışması anlatılır. İddia ediyoruz ki; kitabın bu bölümüne kadar dahi okuyanlar vatanımızın üzerinde oynanan oyunların hemen hepsinin ne temelli olduğunu anlayacaklardır.

Üçüncü kısım; Hulasat-ül-kelam’ dan tercümedir. Hak dinin İslamiyet olduğunu ispat etmektedir.

Kitabı okuduğunuzda da öğreneceğiniz gibi sinsice bir yaklaşımda bulunarak dinimizi bozmaya çalışmışlar ve vatanımızı parçalamaya çalışmışlardır. Bu altın mahiyetindeki eserde en çarpıcı noktalardan biri ise Hemper’in İngiliz Müstemlekeler Nezaretinden aldığı bir kitaptır. Bu kitap içerisinde İslamiyet’i çökeltmek için yapılması istenilen 18 madde bulunmaktadır. Bu maddeler arasında ırkçılığın yayılması, içki kumar gibi haramların yayılması bulunmaktadır.

İngilizlerin vatanımız üzerine oynadıkları oyunları apaçık ortaya seren bu şaheser eser bunları belgeler sunarak anlatmaktadır. Kitabın ana karakteri olan Hemperin’in  vatanımıza zarar vermek için sarf ettiği bunca çaba karşısında bizler üşenmeyerek bu altın değerindeki kitabı okumalı ve okutmalıyız.

Yazar Hakkında

admin

admin

Yorum Yaz