Ben bu satırları yazarken siz çoktaaan REM uykunuza geçmiş, rüyalarınızı görüyordunuz. Birkaç saate sabah olucak ve siz uyanıp el-yüz yıkama safhasından sonra bir kısmınız evdeki kahvaltı masasına oturucak, bir kısmınız evin ordaki börekçi veya çorbacıya gidicek, bir kısmınız onları bile yapmayıp doğru hususi arabasıyla veya toplu taşıma ile iş yerine gidicek. Talebeler sınav haftası olmasından ötürü ya ders çalışcak yada sınavına gitçek.

Ama aylak emekliler öyle mi? Dayı kahvaltıdan sonra yaktığı sigarasını kahvede basıcak, sonra başlasın oyunlar… Al papazı, ver kızı mı dersin, okeye döncem Muzaffer dur mu dersin, taam sen aç taşları mı dersin… Buna benzer bi sürü muhabbet döncek. Tabi çaylar, oraletler gırla gidicek. Namaz kılan arada kalkıp camiye gidip 10-8 rekat namaz eda edicek, yerine başkasını koyup. Eli yüze sürdükten sonra oyuna devam.

O sırada yenge masayı toplayıp bulaşıkları yıkiycak. Sonra televizyonu açıp Müge Anlı’ya (tek bildiğim sabah programı bu) vesaire sabah programlarına takılcak. Öğleden sonra muhtemelen arkadaşlarıyla güne katılıp iki lafın belini kırıcak, belki de biri kendine okursa, bu yazıdan dolayı beni bile eleştiricek neler yazmış bize Saniyeee diyip. Sonra ikindi vakti eve dönüp yemek hazırliycak, belki de dünkü yemeği ısıtıcak.

Dayıya dönücek olursak, akşam vakitleri masadan müsaade alıp kalkıcak, evin yolunu tutucak, güzel bi menünün hayaliyle. Eve vardığında selam-kelamdan sonra doğru sofraya. Bi sigara daha yanacak evde, kahvede ölecek olan. Sonra devam kahve muhabbetlerine. O esnada yenge de sofra işini hallettikten sonra televizyona. Neden? Dizisi var ya canım, soruyo bide. Dayı ilerleyen saatlerde masadan tekrar izin isteyecek ve doğru yatak yoluna. Sonra şuanda yaptığı gibi uykuya… Kafa rahat. Gam, keder, elem, üzüntü, kasvet 0…

Baktığında hayal bir hayat ama insan üretmeli aga, hiçbirşey üretemiyorsa oturduğu yerden fikir üretmeli. Beyni 101’de sayı toplamaya harcamamalı. Batakta puan hesaplamaya harcamamalı. Bak ben sırf bir üretim olsun diye bu saatte bu yazıyı yazdım, sen de bişeyler yap. Hiçbir şey yapamıyosan hayal kur başkasına anlat, belki birine bir ampul yakarsın…

 

Yazar Hakkında

ABG

ABG bu zamana kadar girdiği hiçbir ortamda normal olmayan, sorunlu ve rahatsız bir arkadaştır. Çevresindeki rahatsızlık ve sorunları da buraya yazmaktadır.

Yorum Yaz