Tekrar merhaba sevgili okur. Kusura bakma, dilencilerden sonra baya bi yazamadım. Malum, ramazan telaşı, iftar davetleri, sahurlu misafirler falan… Vakit olmadı yani. İşte yazmadım diye başımdaki amirde sitem etti biraz. Bu jargonda bi üste ne denir bilmediğim için amir dedim, alınma amirim J Ama sevgili okur, yani yazı dur yazim demekle yazılmıyorki. Yani en azından benim için. Zaten oturuyorum, aklıma ne gelirse onu yazıyorum. Veya daha evvel “dur ya şunu da yazayım” dediğim şeyleri. Bu ara da öyle bişey olmadığından dilencilerden sonra yazmadım ben de.

Valla ben iyiyim çok şükür sevgili okur, inşallah sende iyisindir. İyi iyi, maşallah. Çoluğu çocuğu olanlarında evladı iyidir inşallah. Bu arada evlad veled’in yani çocuğun çoğul halidir. Ben o yüzden evlatları yazmadım. Bizim dilimize nasıl çocuklar olarak yerleşti o da hayret edilesi bir konu ama dur şimdi onu şeyapmayalım.

Ramazanın da son haftasına geldik, ramazan da iyi geçti. Kilo vereyim diyordum, iftarlarda ayarı iyice kaçırdım ama sabahları güneş ağardıktan sonra yürüyüş falan yaptım. Zayıfladım biraz, hani en azından göbeği azalttım. İftarlarda ayarı şöyle kaçırdım; evde kendimi ayarlayabiliyordum da davete icabet edince önümüze binbir çeşit yiyecek konuyor. İşte gerek ayıp olmasın diye, gerekse genç adamsın bişey olmaz, yakarsın telkin ve gazlarıyla ayar kaçıyordu. Hasılı bu şekilde ramazan da bitmek üzere bir hal aldı maalesef. Bu Ahmet Kural’ın, Murat Cemcir’in falan oynadığı bir dizi vardı Ramazan Güzeldir diye. Hakkaten güzeldi be…

Ya sevgili okur, aslında ben başka bişey yazıcaktım ama bu facebook’tan kaynaklanan bir toplumsal sorunla ilgi, ben bi girizgah yapar devam ederim diyordum. Fakat konu o kadar sapmış ki bi sürü şey yazmışım. E silmeye de kıyamıyorum şimdi, o kadar yazdım. Ama gelecek yazı hakkında tüyo vereyim; bizim köydeki bayram gelenekleri, ananeleri, (kimine göre ritüelleri) yazıcam. Tabi o keşmekeşte vakit bulursam.

Hadi kendine iyi bak… Bu arada, vakit bir çoğunuzun uyanma vaktine yakın bir vakit. Uykunuzun son demleri yani. Selametle…

Yazar Hakkında

ABG

ABG bu zamana kadar girdiği hiçbir ortamda normal olmayan, sorunlu ve rahatsız bir arkadaştır. Çevresindeki rahatsızlık ve sorunları da buraya yazmaktadır.

Yorum Yaz